Události

Setkání firem a škol: Společně pro budoucnost vzdělávání a trhu práce

Vhodné pro
Zaměstnavatele Personalisty Školy a poradce
Jihočeská hospodářská komora pořádá setkání, jehož cílem je podpora a rozvoj spolupráce mezi školami a zaměstnavateli v jižních Čechách. Setkání nabídne platformu pro sdílení zkušeností, představení dobrých praxí a diskusi o aktuálních tématech, která ovlivňují přípravu studentů na trh práce.

 

Program

Hlavní témata zahrnují:

  • Duální vzdělávání – Jak efektivně propojit výuku s praxí. Přiblížení slovenského modelu.
  • Přípravu absolventů – Jak mohou školy a firmy přispět k hladkému přechodu absolventů do zaměstnání.
  • Potřeby trhu práce – Jaké dovednosti firmy hledají a jak na to mohou školy reagovat.
  • Všeobecná lycea vs. učňovské vzdělávání
Setkání bude doplněno o vstupy zástupců Jihočeské hospodářské komory, zástupců Odboru školství, mládeže a tělovýchovy a dalších odborníků ze společnosti EDUin či firmy Brose působící na Slovensku.

Po skončení oficiální části proběhne dle zájmu společná návštěva ŘEMESLNÉ SOUTĚŽE, která bude probíhat v pavilonu T2 na Výstavišti.


Přijďte diskutovat a sdílet své zkušenosti!

 


Datum a čas Úterý 10. 12. 2024
10:00 - 13:00
Přidat do kalendáře
Místo Výstaviště České Budějovice, Pavilon R2 (zasedací místnost)
Husova tř. 523, České Budějovice
Cena Pro členy Jhk: Zdarma
Pro ostatní: Zdarma
Kapacita Akce proběhla
Garant akce
Kučerová Šárka
kucerova@jhk.cz
+420727966254
Sdílet
Zpět